Slikta kredītvēsture

Mūsdienās tas vairs nav nekāds retums, cilvēki ļoti bieži saskaras ar kredīta atteikumu dēļ tā, ka kādreiz nav rūpīgi pildījuši saistības un ir sabojājuši savu kredītvēsturi. Ir dažādas situācijas, līdz pat kurioziem, kad kredīts netiek izsniegts tikai dēļ tā, ka nav bijis nomaksāts kāds neliels rēķins par mobilo tālruni. Šādās situācijās ir grūti piemklēt kādu risinājumu, lai steidzami dabūtu naudu, tāpēc cilvēki sāk meklēt arī nepopulāros risinājumus, kuri bieži vien nav tie drošākie. Un kā tikt pie kredīta ar sliktu kredītvēsturi, lai viss būtu korekti un droši, kā rīkoties, ja visi oficiālie naudas ieguves ceļi ir šķietami aizšķērsoti? Patiesībā jau nav nemaz tik traki un cilvēkam pastāv iespējas aizņemties arī tad, ja tā maksājumu vēsturē ir kaut kādi negatīvi ieraksti un kredītiestādes tos varētu uzskatīt par pamatu neaizdot. Kā risinājums ir aizdevuma iegūšana pret ķīlu, kas kreditoram ļauj pievērt acis un pagātnes grēkiem. Aizdevums parādniekam ir labs tikai tādā gadījumā, ja aizņēmējs var pierādīt, ka šim ir regulāri ienākumi un kaut kāds garants, ko šis atstāj ķīlā, vai tas būs nekustamais īpašums, vai tas būs auto, tas pat nav svarīgi.

Kas tad ir sliktā vai labā kredītvēsture?

Ierasti par kredītvēsturi dēvē jebkāda veida ierakstus reģistros, kuri fiksē cilvēka finansiālās saistības. Šādos reģistros var tikt fiksēti visi kredīta maksājumi, to kavējumi un viss cits, kas var atainot cilvēka finansiālo veselību un cilvēka disciplināros rādītājus. Kā jau minējām, kredītvēsture var būt sabojāta arī ar neapmaksātu rēķinu par mobilo tālruni, praktiski par jebkuru pakalpoju, kurš laicīgi netiek apmaksāts, var tikt veikti ieraksti kredītvēstures reģistros. Ja šādi ieraksti ir bijuši bieži un sistemātiski, tad cilvēks noteikti nevarēs pieteikties kādam nopietnākam aizdevumam, jo kredīta kompāniju kredītreitinga noteikšanas sistēma noteikti ņems vērā visu esošo informāciju par savu potenciālo klientu, noslēpt un samelot kaut ko būs praktiski neiespējams. Tātad, galvenais, ar ko ir jārēķinās, ka pastāv vairāki veidi, kur kreditors smeļas informāciju – tas ir kredītu reģistrs un parādnieku saraksti, kurus sniedz citi kreditori vai parādu piedzinēju kompānijas.

Ja runājam par kredītu reģistru, tad tas ir oficiāls reģistrs, kuru pārvalda Latvijas Banka. Šāda veida datu glabātuvē tiek vākta informācija par katras personas finansiālajām darbībām, kas skar kreditēšanas jomu. Reģistrā tiek fiksēt, ko un kad Jūs ņemat, cik laicīgi visu maksājat u.tml. Lai arī tas viss ir oficiāli un gana nopietni, lai ar to rēķināties, patiesībā šim visam ir tikai informatīvs raksturs un tas galvenokārt atvieglo darbu kreditoriem un pasargā aizņēmējus no pārlieku liela kredītu sloga uzkraušanas uz saviem pleciem. Ierasti ir tā, ka Latvijas banka atbild uz jebkuru licenzētās finanšu kompānijas pieprasījumu par jebkuru privātpersonu vai juridisko personu, kuras kredītsaistības ir lielākas par simtu četrdesmit euro. Der zināt, ka visas finanšu kompānijas glabā par Jums datus vairākus gadu un tas noteikti var ietekmēt Jūsu kredītreitingu arī ilgtermiņā, tāpēc ir svarīgi rūpēties par savu kredītvēsturi, lai tā ir laba.

Kādai jābūt kredītvēsturei, lai kredīts netiktu izsniegts?

Sāksim ar to, ka tas viss ir ļoti kompleksi un ne tikai kredītvēsture būs tā, kas ietekmēs kredīta piešķiršanu. Ierasti ir vairākas stadijas, kuras tad arī nosaka, vai kredītvēsture ir būtiskākais rādītājs. Pirmā stadija ir tāda, kad cilvēks ir pārkāpis kaut kādas saistības ilgāku laiku atpakaļ, bet vēlāk tās saistības ir pildījis. Neskatoties uz to, ka ieraksts par nespēju norēķināties reģistrā būs, tas būtiski neietekmēs rankošanu un kredīta piešķiršanu. Otrā stadija ir tāda, kad cilvēks ir veicis pārkāpumus pēdējo mēnešu laikā, piemēram iepriekšējās kredītsaistībās. Šādus ierakstus kredītdevējs noteikti ņems vērā un ievilks kārtējo mīnusu par labu kredīta atteikumam. Tātad, nav pieļaujams, ka cilvēks nespēj pildīt savas saistības un par to jau ir veikti kaut kādi ieraksti, tas uzreiz ieslēgts sarkano gaismu, ja gribēsiet aizņemties vienkāršu ātro vai ilgtermiņa kredītu bez ķīlas. Vienīgas, uz ko varēs cerēt, tas ir uz kredītu pret auto ķīlu, kuras gadījumā galveno lomu spēlē ķīla un algas nodrošinājums.

Kā būt, ja vairums nedod, kur vērsties?

Kā jau minējām, tad liela izvēle jau nav, vienīgais kredīts parādniekiem ar sliktu kredītvēsturi un nenokārtotām parādsaistībām ir iespējams pret kādu ķīlu un šādus pakalpojums nepiedāvā daudzas kompānijas. Ja runājam par Mogo, tas šeit būs iespēja aizņemties pret automašīnas ķīlu un saņemt līdz pat 15000 euro, kas būs atkarīgs no kopējās auto vērtības. Šis ir ļoti labs kreditēšanas modelis, ja nekur citur nevar aizņemties un ir savs auto. Pie tam, kredīta atmaksas laikā Jūs varēsiet turpināt braukt ar savu automašīnu. Kā vēl viens risinājums ir BIGBANK, kur iespējas jau ir plašākas, jo tur var ieķīlāt arī savu nekustamo īpašumu vai veikt kādas citas manipulācijas ar jau esošajām parādsaistībām. Ir gadījumi, ka palīdz kredītu apvienošana, kura ļauj ātrā laikā sakārtot maksājumu grafiku un vienmērīgas procentu likmes. Jebkurā gadījumā vajag mēģināt vērsties pie visiem, kuru piedāvājums liekas izdevīgs, jo gadās, ka kreditors nāk pretī un ņem vērā tikai tagadējo finansiālo stāvokli, pieverot acis un pagātni un tā saucamo slikto kredītvēsturi.

Vai vajag censties tikt pie aizdevuma ar varu?

Katram pašam jāsaprot sava situācija, vajag skaidri apzināties tagadējo situāciju un to, kāda tā būs tuvākajā nākotnē. Nav pieļaujams, ka cilvēks stiepj roku pēc palīdzības no kreditoru puses, neapzinoties, ka šī palīdzība nerisina problēmu cēloņus un nav arī par pliku velti. Kredītu speciālisti Jums silti iesaka apdomāt visu vairākas reizes, izanalizēt visu līdz pēdējam eiro centam, lai nav tā, ka nepildot saistības, sabojāsiet savu kredītvēsturi dēļ niekiem, kuri nākotnē liegs aizņemties priekš kaut kā nopietna. Kā piemēru varam minēt situāciju, kad vairākus gadus atpakaļ kavētais kredīts un esošās parādsaistības uz dažiem simtiem euro, liedza iegādāties kaimiņu zemi par samērā nelielu naudas summu, kuru, protams, gan banka, gan nebanku kreditori atteica. Un situācijas var būt dažādas, kaut vai hipotēkas ņemšana, ja gadās, ka stārķis atnes ģimenes papildinājumu, bet ligzdiņā jau nav vietas un ir vēlēšanās paņemt lielāku kredītu mājokļa iegādei. Rūpējaties par savu ģimeni ilgtermiņā un centieties kredītus neņemt vispār, bet, ja galīgi nevar bez tiem, dariet to ar prātu, sākot ar budžeta plānošanu, kur kredītiem būs atvēlēta īpaša vieta. Avots

Please follow and like us:

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *