Ikvienas veiksmīgas aizņemšanās pamatā ir atbildība par uzņemtajām saistībām, citādi ātrie kredīti nav priekš Jums. Kredītņēmējam jābūt atbildīgam visos etapos, kas saistīti ar kredītu – gan domājot par aizņemšanos, gan izvērtējot un izvēloties sev piemērotāko aizdevēju, gan atmaksājot saņemto naudu. Ja būsi godīgs gan pret sevi, gan kreditoru, aizņemšanās būs 100% pārdomāta, tad problēmas ar kreditoriem kā https://www.smscredit.lv/ ļoti iespējams izpaliks. Kad jūti, ka ir nepieciešamība pēc naudas līdzekļiem, lai ar ātrā kredīta palīdzību vai līzinga noformēšanu iegādātos kādu preci vai nomaksātu kādus saņemtos pakalpojumus, vispirms ņem vērā faktorus, lai tavas finanses arī pēc aizņemšanās būtu veselīgas. Parēķini, cik daudz līdzekļu no taviem ienākumiem katru mēnesi tiks izlietoti, lai segtu savus ikmēneša maksājumus par kredītiem un aizdevumiem.

Kredīts dažādām situācijām

Atceries, ka veselīga aizņemšanās būs tad, ja ikmēneša maksājumi par kredītiem nepārsniegs 30% no visiem taviem ienākumiem, ideālā gadījumā – 20%. Protams, pirms tam arī pārskati visus savus ikmēneša izdevumus, lai nav tā, ka ar ierastajiem tēriņiem nespēsi nomaksāt pat zemus kredīta maksājumus. Par to, ka tu proti apieties ar naudu un nedzīvo no mēneša uz mēnesi liecina tas, ka pēc visu ikmēneša izdevumiem un tēriņiem tavā makā paliek kaut 5 eiro, ko atliec savu iekrājumu papildināšanai. Un trešais, bet ļoti nozīmīgais faktors, kas liecina, ka esi atbildīgs, tātad visticamāk arī aizņemsies atbildīgi, ir tavu iekrājumu apmērs, kas ļautu izdzīvot tev un tavai ģimenei vismaz 1 mēnesi bez problēmām tad, ja negaidīti tiek zaudēts darbs vai notiek kāda nelaime, kā dēļ nevar tikt saņemti ikmēneša ienākumi, ienāc un aizņemies.

Šo visu sasniegt palīdzēs neatlaidīga budžeta plānošana, kas palīdzēs tev un tavai ģimenei gudri tērēt un iekrāt – par to vairāk šeit. Ja tomēr ir pienākusi situācija, kad bez aizdevuma ņemšanas nav iespējams realizēt savu sapni vai atrisināt kādas negaidītas problēmas, rūpīgi vairākas reizes apdomā, apsver visus plusus un mīnusus. Jo kredīta ņemšana ir nopietnas saistības, vai nu tās būs ilgtermiņa vai īstermiņa kā ātrajiem kredītiem, jo tie tiek izsniegti lielākoties uz 30 dienām. Tomēr jebkuras summas apmēra un ilguma kredītsaistības nav joka lieta. Lai palīdzētu patērētājiem būt apdomīgākiem un nenonākt nebeidzamā vāveres ritenī, kad tiek paņemti vairāki ātrie kredīti internetā, lai segtu kādas citas kredītsaistības, Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus, lai kompānijas, kas izsniedz ātros kredītus, samazina izmaksas par ātrajiem kredītiem – gan gada procentu likmei (GPL), kas nedrīkstēs pārsniegt 100%, gan nokavējuma procentu apmērs nedrīkstēs pārsniegt 0,05% dienā, kā arī izteikts priekšlikums aizliegt noslēgt patērētāja kreditēšanas līgumu laikā no 23:00 līdz 7:00.

Šie plānotie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā gan vēl ir jāapstiprina Saeimā. Tomēr nenoliedzami šie labojumi uzlabos patērētāju atbildību. Kamēr plānotie grozījumi Saeimā vēl nav apstiprināti, mums, kredītņēmējiem, pašiem ir jācenšas domāt par atbildīgu aizņemšanos, jo neviens cits mūs nevarēs 100% pasargāt no problēmām. Jo nepatikšanas un stresa pilnas situācijas būs arī tad, kad grozījumi tiks pieņemti, bet paši būsim bezatbildīgi un kredītus ņemsim nepārdomājot visu. Aizņemšanās ir pozitīva tikai tad, ja nauda tiek izmantota mērķtiecīgi, un saņemšana notiek ar pilnīgu pārliecību par spēju atmaksāt. Vislabāk ir neņemt kredītus vispār, iegādāties visu pretējā virzienā – nevis saņemt preci un tad pa daļām maksāt, bet gan vispirms iekrāt vajadzīgo summu un tikai tad nopirkt nepieciešamo. Protams, ātrie kredīti ceļošanai ir pavisam kas cits, un tos var prātīgi aizņemties. Lai nevienam no mums negadās ārkārtējas situācijas, kad ir vajadzīga tik liela naudas summa, kādas mūsu rīcībā nav, jo tādejādi mūsu dzīve būs mierīgāka. Avots: starcred.kz

Please follow and like us:

Leave Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *